Літературні новинки

Сутеев был необыкновенно талантливым человеком, писателем, иллюстратором, художником, режиссером-мультипликатором. Его иллюстрации в книгах великолепные. Все истории добрые и поучительные. Рисунки Сутеева не спутаешь ни с какими другими – они особенные (милые, теплые, светлые, позитивные). Чувствуется, что художник вложил в них всю душу. Рассматриваю эти милые рисунки и возвращаюсь в беззаботное детство! Книги замечательные, всем рекомендую! Такие книги должен читать каждый ребенок!






                                          Нові книги






Ми провели незапланований захід у читальному залі для всіх, хто сьогодні приходив до бібліотеки протягом дня. Адже нам сьогодні привезли нові книги! Діти з великим задоволенням розглядали нові книги, які бібліотекар розклала на журнальному столику. Прослухали коротку інформацію про письменників і невеликі огляди нової літератури. А потім почалося найцікавіше - гучні читання уривків з книг, підготовлені учасниками клубу  «Джерельце» . Слухали дуже зацікавлено, сміялися, коли було весело, а потім із задоволенням роздивлялися малюнки з книжок, що сподобались.

З усіх проявів людської творчості саме дивне і гідне уваги - це книги. У книгах живуть думи минулих часів; 
виразно і чітко лунають голоси людей, прах яких давно розлетівся, як сон. Все, що людство зробило, передумало, все, чого воно досягло, - все це збереглося на сторінках книг.
Томас Карлейль

Як позбутися  поганого настрою? Найпростіший спосіб –намагайтеся замінити негативні думки позитивними. Іноді ми не владні над нашими думками: погані думки лізуть в голову, перекриваючи приємні спогади. Найпростіше - взяти в руки цікаву книгу і читати, читати, до тих пір, поки книжковий світ, вигадані автором ситуації і герої не заволодіють нашою свідомістю настільки, що весь негатив сам собою розсіється і втратить гостроту. Спробуйте!

Якщо на вулиці холодно, а за комп'ютером сидіти вже набридло, приходьте до нас в бібліотеку, беріть додому нові цікаві книжки і читайте їх. Книги можуть не лише розважати, а й навчити чомусь корисному і цікавому. Наприклад, у нас на абонементі є викладка «Намистинки корисних порад». Там ви знайдете книжки з кулінарії та історії продуктів харчування. Рецепти приготування смачної їжі найрізноманітніші. У деяких книгах ви побачите не тільки опис, але й комікси про те, як самому приготувати щось смачненьке і тим самим порадувати свою маму!

Література для любителів ПК.

В бібліотеці є література для тих, хто працює з комп'ютером, хто вчиться програмуванню, цікавиться фотошопом і , навіть, для тих , хто вперше вийшов в Інтернет.



Літературні іменини.

Сьогодні виповнилося 125 років від дня народження чудового
письменника Олександра Волкова. Його книжками про Еллі,Опудала,  Лева і Залізного Дроворуба зачитувалися діти кількох поколінь і зачитуються досі. Всього Волков написав шість казкових повістей про Смарагдове місто, які були  переведені на багато мов світу і видані загальним тиражем в 25 мільйонів екземплярів.  Запрошуємо на літнє читання цікавих книжок!
героями.


3 квітня народився Олесь Гончар ( Гончар Олександр Терентійович, 1918 - 1995) -

письменник, публіцист і громадський діяч.

Гончар народився  в слободі Суха тепер Кобеляцького району Полтавської області в сім'ї робітників. Дитинство майбутнього письменника минуло в степовому краї, на півдні Полтавщини. Завдяки своїй бабусі ,Гончар виніс найтепліші спогади про дитинство.  З 1925 р Олесь навчався в школі, в рідному селі. Вже з 13-ти років почав заробляти гроші, дописуючи до газети "Розгорнутим фронтом", а згодом рік після закінчення семирічки (1933 р), працював в штаті газети, поки не вступив за комсомольським направленням в Харківський технікум журналістики ім. Островського. Гончар відрізнявся від своїх ровесників стриманістю, скромністю, мовчазністю, серйозністю, працьовитістю. Після закінчення технікуму недовго працює учителем в с. Мануйлівка, потім в обласній молодіжній газеті "Ленінська зміна". І з 1937 року активно публікується.  З'явилися його перші новели - "Майстер щита", "Цілюща вода", "Черешні цвітуть". В1938 році Гончар став студентом філологічного факультету Харківського університету. Саме в університеті О. Гончар потоваришував з Григорієм Тютюнником, Ш. Пилипенком, Д. Білоусом.  У 1946 р закінчив навчання в університеті, залишився асистентом на кафедрі української літератури. Вступивши до аспірантури інституту літератури АН УРСР, Гончар переїжджає до Києва, тут до  Гончара прийшли справжня слава і визнання. Трилогію "Прапороносці" було нагороджено двома Державними преміями в 1948 р, в 1949 р У 1959 р очолив правління спілки письменників України, 12 років був незмінним головою, його обрали секретарем спілки письменників СРСР, працював головним редактором журналу "Вітчизна".Справжнім творчим сплеском для О. Гончара стали 60-ті роки - роман "Людина і зброя" (1960 р - Державна премія УРСР ім. Шевченка), книга нарисів "Японські етюди" (1961 р), роман у новелах " Тронка "(1963 р). У 1973 році О.Гончар  очолив Український  республіканський комітет Захисту Миру, став членом Всесвітньої Ради Миру. У 1992 році- почесний доктор Альбертського університету (Канада). У 1993 р Міжнародний біографічний центр у Кембриджі (Англія) визнав Олеся Гончара "Всесвітнім інтелектуалом 1992 - 93 років". 



Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!



9 березня 2016 року - виповнюється 202 роки від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, українського поета, письменника , художника , громадського діяча, філософа, політика, фольклориста, етнографа, історика, основоположника сучасної української літературної мови, автора поем «Сон», «Катерина», «Наймичка», «Єретик», збірок поезій «Кобзар», «Три літа», повістей «Музикант», «Художник» та інших.
 Наукове вивчення життя, творчості та багатогранної діяльності Тараса Шевченка, а також його місця в історії Східної Європи та в світовому літературному процесі, в світовій науці отримало назву «Шевченкознавство».


Чи знаєте ви що:
 З сорока семи  років свого життя Шевченко пробув 24 роки у кріпацтві, 10 років на засланні, а решту – під наглядом жандармів. 
Літературна спадщина Шевченка обіймає велику збірку поетичних творів («Кобзар»), драму «Назар Стодоля» і
два уривки з інших п’єс; дев’ять повістей, щоденник та автобіографію, написані російською мовою, записки історично-археологічного характеру («Археологічні нотатки»), чотири статті та понад 250 листів. 
З мистецької спадщини Шевченка збереглося 835 творів живопису і графіки, що дійшли до нас в оригіналах і частково у гравюрах та копіях. Її доповнюють дані про понад 270 втрачених і досі не знайдених мистецьких творів.  

  

                                            ЧИТАЄМО ШЕВЧЕНКА РАЗОМ












Комментариев нет:

Отправить комментарий