Методична скарбничка


Екологічна робота бібліотеки

Гострою є проблема екологічного просвітництва. Сьогоднішній і майбутній наш добробут , передусім, залежить від землі, від її щедрості і родючості. Як досягти того, щоб наша країна стала багатшою? Проводячи заходи з екологічного просвітництва, бібліотекарі філії №7 залучають до участі навчальні заклади мікрорайону та своїх друзів-бібліотечний актив. 
Екологічний урок «Обіймемо Землю красою й любов'ю»  ставив своїм завданням звернення уваги дітей на екологічні проблеми сьогодення та сприяння вихованню у них щоденного свідомого відношення до проблем охорони навколишнього середовища.Спочатку- конкурс ерудитів «Безмежний і прекрасний світ», де школярі  продемонстрували свої знання про птахів, звірів і дерева. Під час заходу згадували пісні про природу, літературні твори, відгадували загадки про природу. В конкурс включено перегляд вражаючих ілюстрацій, а також було проведено підсумки конкурсу малюнків  «Бережи природу».
Створення цілого циклу бібліотечних виставок ,викладок    та поличок:
«Чарівне моє довкілля»
«Домашні улюбленці»
«Природи рідної багатство і краса»
«Я доброті учився у природи»
«Земля моя-планета чарівна»
«Віконце у дивосвіт
«Бути здоровим –престижно»
Ведемо «Екологічний календар», в якому презентуються книги про видатних діячів природничих наук, визначні тематичні події та дати.
У бібліотеці працює клуб «Джерельце», засідання якого часто відбуваються у форматі екологічної прогулянки або віртуальної екологічної подорожі. Наприклад, активна учасниця клубних заходів Діна Пономаренко  вивчає вплив домашніх тварин на емоційний стан людини та її самопочуття. Вона написала твір про свою улюблену тваринку. Ми розмістили його на блозі нашої бібліотеки. З  учасниками клубних зустрічей бібліотекар проводить короткі бесіди:
«Жити в гармонії з природою»,
«Планета в небезпеці»,  
«Природа в поезії»,
 «Природа у міфах і легендах».
На цей рік заплановано  дві екологічні години : «Нам із Землею разом жити» ,«Заповідними стежками України».
Під час зустрічі у  «Діалозі» доросла категорія користувачів бібліотеки обговорювала питання правильного обрізання та щеплення плодових дерев,  методи ефективного вирощування овочевих культур та винограду. Працівники бібліотеки до занять організували відео-перегляди, книжкові викладки, полиці, а також підготували покажчик літератури «Доглядай землю плідну, як матінку рідну». Олена Олександрівна розповідала про кімнатне квітникарство, а Світлана Кузьмівна - про створення квітника на присадибній дільниці. Цікавою була зустріч  «Здоровий спосіб життя»: тут послухали поради довгожителя , цікава була дискусія про довгожительство, потім - вручення екологічного буклету «Екологія в побуті» та перегляд фотовиставки «Посмішка дитини».
У 2016 році для юних читачів бібліотеки розроблено екомаршрут «Заповідні куточки рідного краю».
Ми плануємо провести екологічну годину «Нам із Землею разом
жити», конкурс дитячих малюнків, 
оформлення  фотовиставки
« Чарівні куточки природи». Тож не випадково фотографії куточків нашого міста стануть основою проведення усного журналу «Екологія рідного міста» . 
В Інтернеті ми маємо змогу відшукати і переглянути краще екологічне відео. Потім, використовуючи свої напрацювання , ми створюємо яскраві бібліотечні буклети для дітей і даруємо їх під час заходів переможцям конкурсів.Бібліотекарі неодноразово проводять трудовий десант «За чисте місто-разом з нами!»  Прибирання мікрорайону від опалого осіннього листя , від сміття, яке з’являється біля мусорних звалищ. Спочатку прибиранням займаються бібліотекарі , а згодом до них приєднуються  жителі мікрорайону.
Бібліотекарі використовують  всі можливості екологічної роботи:
- відслідковують інформацію на екологічних сайтах;
-разом з членами клубу «Джерельце» ведуть екологічні спостереження  за місцевістю та вносять  записи до «Екологічного щоденника»

- консультують  дорослих користувачів з питань охорони навколишнього середовища.






Комментариев нет:

Отправить комментарий