Пошук нових форм

 Возродить жанр волшебной    приключенческой сказки
Давайте поговорим о волшебных новогодних сказках . Сказочная страна полна опасностей. Царство волшебной сказки беспредельно,  чего в нем только нет:  Баба Яга , Кощей , Леший, а также Дед Мороз , Снегурочка, Волшебница-зима…


 Волшебные сказки хорошо помогают восстановить душевное равновесие. И только любовь к сказкам может сохранить в нас или вернуть нам детство, то есть детский взгляд на мир. 

Наш депутат- Осыка Дмитрий Сергеевич подарил долгожданную новогоднюю елочку читательскому клубу библиотеки №7 города Никополя .


  Больше месяца работали юные артисты клуба «Родничок» над новогодним сценарием.

 Назвали его « Дед Мороз встречается со сказочными героями».
Озвучили его лучшими новогодними песнями. Подготовили декорации, реквизит.
Долго работали над костюмами. По сценарию Баба Яга и Леший должны бы испортить новогодний праздник, но  у них ничего не вышло, так как добро всегда побеждает .  Вот и в этой сказке Буратино помог Красной Шапочке, а Снеговичок  спасает Снегурочку.
Дети в зале восторженно кричали, дружно аплодировали и весело смеялись над нелепыми поступками Бабы Яги и Лешего. Кажется они поверили в сказку. Не первый раз читательский клуб «Родничок» ставит на сцене приключенческую сказку. В плане массовой работы с юными читателями мы поставили простую задачу: возродить жанр волшебной, приключенческой сказки.Чтобы не ужастики были самыми популярными среди наших юных пользователей, не детективчики, а старая , добрая сказка. 

Такую сказку любят не только младшие школьники, но и старшеклассники,  взрослые радуются, ликуют от происходящего на сцене, как дети. Сценка за сценкой , оригинальные музыкальные переходы. 

Вначале Старуха Шапокляк( Яна Гуртовенко) , которая не верит в Деда Мороза, потом появляется Пихтошка (Кураков Богдан) со своей гармошкой.

Героев сказок приглашают Снеговички
(Леонова Полина и Сальник Алеша): они нашли старый охотничий бинокль и в бинокль увидели приближение Деда Мороза (Ярошенко Ярослава).

Какие хрупкие и нежные Снежиночки вместе со Снегурочкой (Ларионовой Таней) и Волшебницей-зимой (Микитенко Катей) они кружили вокруг елочки под чудесные звуки вальса .  « И наконец приходит Мальчик Новый Год
(Доруда Миша), он желает всем мира и счастья! Праздник завершается, но из зала никто не уходит, все просят продолжения сказки. Со словами благодарности на сцену подымаются учителя начальных классов, которые привели своих учеников . Спасибо вам юные артисты за новогоднюю сказку, за радость, которую вы подарили детям  нашего микрорайона!


«У віночку золотім йде красуня – осінь.


Природознавча  літературно-поетична мандрівка у клубі «Джерельце» бібліотеки-філії №7 м. Нікополя. 















Подорож сторінками дитячих журналів 
Привіт, дорогі наші читачі!
Сьогодні 17 червня ми з членами клубу «Джерельце» вирушаємо  в країну

Журналію. У цій країні живуть яскраві захоплюючі дитячі журнали, їх ще називають періодичними виданнями. Це такі видання, які друкуються за певний проміжок часу: один раз на місяць або два рази на місяць.У бібліотеках нашого міста ви завжди можете знайти і почитати цікаві журнали для школярів. Їх дуже багато: «Барвінок», «Яблунька», « В гостях у казки», «Жасмин», «Бісер». Та інші. Є серед них такі, з якими ви вже знайомі, з іншими вам ще доведеться познайомитися. В журналах « В гостях у Казки» є розвиваючі завдання: питання,  відповіді, ребуси, загадки, комікси, конкурси, розмальовки. У кожному номері цього журналу для вас є казка. А в журналах « Барвінок» є оповідання, новини науки, нариси про вірного друга, про тваринку, корисні поради.  Запитайте  у своїх бабусь і дідусів, мам і тат, чи читали вони в дитинстві журнал «Барвінок»? І напевно багато хто відповість позитивно. У «Барвінка» солідний вік.


 А чим сьогодні порадує нас журнал «Яблунька»? Як завжди на сторінках цього журналу ви зустрінетеся з розповідями, казками, віршами письменників і поетів вже всім відомими, так і з героями сучасних авторів. В кожному номері є ігри, головоломки, кулінарні майстер-класи.  А які тут є пізнавальні рубрики! У журналі друкуються пазли, які можна акуратно вирізати і скласти по них картинку. А для тих, хто хоче зробити сюрприз, надрукована вітальна листівка. Її треба вирізати, самостійно оформити, потім подарувати своїм друзям, їм буде дуже приємно отримати подарунок, зроблений вашими руками. Якщо ви любите майструвати іграшки та вироби з паперу, ліпити з пластиліну і глини, хочете навчитися робити вироби з паперу - орігамі, квіти, а також багато іншого, то приєднуйтесь до любителів журналу «Жасмин». У кожному номері журналу «Жасмин» автори дають майстер-клас ( №2  2012). Ви навчитеся робити сюжетні аплікації з звичайних листочків, що ростуть на деревах , і вийдуть справжні казки з листочків. Зробите з паперу незвичайні фігурки-орігамі чи квіти (  №5 2012, №7-8 2015) і будиночок для принцеси, або подарунки з солоного тіста( №10 2016) , зліпите з глини та пластиліну справжній луг з квітами( №5 2017, №6 2012), метеликами і комахами.  Журнал допоможе вам стати учасниками різноманітних конкурсів, виграти призи та подарунки, знайти нових друзів.  Діти, ці журнали і комікси, і багато інших цікавих, розважальних і пізнавальних видань ви можете знайти в нашій бібліотеці. Ми знаємо, що наші читачі, відкривши журнали, знайдуть в них багато цікавого про все на світі!

« Твої слова , мов ті чари, серце огортають…»

У День поезії (21 березня)  у клубі «Джерельце» проходив поетичний  захід. Мета цього заходу - популяризувати поетичні надбання рідного краю через підтримку обдарованих дітей та розкрити творчий потенціал юних користувачів. Спочатку послухати вірші  про весну, про красу природи рідного краю, про юність, а ще діти прочитали свої , особисті поезії. Бібліотекарі розповіли школярам про те, як народжуються вірші : по натхненню, але часом непросто, завжди на основі якихось яскравих життєвих вражень, емоцій, думок, фантазій.  Бібліотекарі висловлювали свою упевненість, що майже всі школярі намагаються творити, тобто складати вірші. Потім представили творчість поета Придніпровщини- Петра Микиктовича Біби . 

До заходу підготували свої  виступи з віршами П.Біби учасники клубу - Ларіонова Т., Єшенгулова А., Архіпов Є, які будуть представляти нашу бібліотеку на міському конкурсі читців-декламаторів поезії Придніпров’я «Прикрасимо свій край віршами». Діти слухали їх з увагою, були щедрі на оплески. Відзначили  рівень виконавчої майстерності читців: логічні наголоси, інтонації, темп, емоційність, дикцію
Діти  запропонували провести ще одне  засідання : «Клуб поетів». І запросили на цей клубний захід всіх  школярів , які намагаються писати свої вірші.

Про літературний ювілей та читання уголос.


В березні ми відзначаємо 135 років з дня народження К.І.Чуковського.

Корній Іванович Чуковський (Микола Еммануїлович Корнійчук) народився 31 березня 1882 року. Дитячий поет, письменник, мемуарист, критик, лінгвіст, перекладач і літературознавець. Він перевів Марка Твена ( «Том Сойєр» і «Геккельбері Фін»), Честертона, О. Генрі ( «Королі і капуста» та оповідання), переказав для дітей «Пригоди барона Мюнхгаузена» Е. Распе, «Робінзона Крузо» Д. Дефо . Найбільшу популярність Чуковський придбав як дитячий поет. У 1916 році він написав свою першу казку для дітей «Крокодил». А такі казки, як «Муха-Цокотуха» (1924), «Тараканіще» (1923), «Мойдодир» (1923), «Бармалей» (1925), «Плутанина» (1926), «Телефон» (1926) користуються любов'ю дітей багатьох поколінь. Знаменита книга «Від двох до п'яти» витримала за життя 21 видання. Його книги перекладені на багато іноземних мов. У 1962 році Оксфордський університет присудив Корнієві Чуковському ступінь Доктора літератури. Книги Корнія Івановича чекають на вас в нашій бібліотеці.
В суботу у клубі «Джерельце» з задоволенням та особливою насолодою читали вголос знайомі  кожному казки дідуся Корнія. Інсценізація казок , читання в ролях, вікторина по казках та голосні читання-ці методи роботи над текстами дитячих віршованих творів Корнія Чуковського доступні для кожного різновікового дитячого колективу. Чому діти так люблять читати ці казки? Яку таємницю знав дідусь Корній. що його твори так заворожують і дорослих, і малих? Члени клубу «Джерельце» люблять голосні читання.  

Читання вголос дуже корисне. Воно активізує відразу кілька видів пам'яті (зорову, моторну і слухову), сприяє кращому запам'ятовуванню інформації. Читання вголос - це чудове тренування чіткого та виразного мовлення, розвитку дикції, збільшення словникового запасу. Під час читання можна обговорювати і роз’яснювати значення незнайомих слів і тим самим розширювати словниковий запас школярів. Щоб незнайоме слово засвоїлося і стало знайомим, його треба почути не раз і не два. Після прочитаного ми продовжуємо активно спілкуватися, щоб розумовий розвиток дітей не спинявся. Якщо дітям важко дається читання книги Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра», на допомогу приходять цікаві уривки з цієї книги (наприклад, діалог Тома і Гека), а потім спонукають до подальшого читання всього твору вцілому. Читаючи вголос, ми розвиваємо увагу дітей і виховуємо інтерес до книги. Книги, які ми читаємо у читацькому клубі, вирішують різні виховні завдання, допомагають в впоратися з різними життєвими проблемами підлітків. Звичайно, можна прочитати підліткам довгу виховну лекцію, розповівши, як треба чинити, а як - ні. Але нотації, як відомо, не завжди доходять до адресатів і не приносять очікуваної користі. Колективне читання та обговорення книги ненавязливо змушує прислухатися до того, про що говорять друзі і що радять  книжки. Користь читання полягає у тому, що ми ставимо проблемні запитання по змісту прочитаного і спонукаємо до міркувань, вчимо запамятовувати й аналізувати почуте. У такий спосіб наші слухачі навчаються правильно оцінювати вчинки героїв книг, краще розбиратися в людях. Книги вчать любити і прощати, поважати, допомагати та співчувати, допомагають підлітку зрозуміти, як діяти у тих чи інших випадках, і як запобігти неприємним ситуаціям.

Літературна гра «Пошук скарбів»

Бібліотека - це простір для спілкування, творчості і відпочинку. У практиці роботи нашої бібліотеки є рольові, пізнавально-розважальні літературні ігри та театралізовані вистави. Через гру ми намагаємося зацікавити книгою і читанням, навчити навичкам пошуку потрібної інформації, проаналізувати прочитане. До кожної гри обов'язково готується книжкова виставка, і підбираються відповідні  кросворди. У відгадуванні завдань літературних ігор беруть участь читачі різного віку: від молодших школярів до старшокласників. Головне - в грі дозволяється використання підказок: можна гортати книги з виставки, яка підготовлена ​​до гри, можна користуватися каталогом. Діти читають твори, бібліотекар вчить пошуку інформації, використовуючи каталог. Сучасні діти звикли до пошуку інформації з комп'ютерів, а ми через гру намагаємося зацікавити їх книгою. Літературна гра передбачає індивідуальну роботу з юними читачами, це дозволяє привчати їх до бібліотеки, до книги, дає можливість залучати в майбутньому до проведення масових театралізованих заходів. Сьогодні в клубі грали в «Пошук скарбів» .Спочатку ми склали план роботи та призначили організаторів гри. Ми обговорили з учасниками гри умови проведення , їм було дано завдання заздалегідь підготуватися, був складений список літератури, яку діти повинні були прочитати заздалегідь. Організатори шукали матеріал для своєї станції, обмінювалися ідеями. Кожну станцію ми заздалегідь продумали. Конкурс передбачав використання театральної сценки, тому довелося залучити  читців. Спочатку всі, отримавши маршрутні листи, повинні були пройти по станціях, показавши свої знання з літератури. Список книг складений з урахуванням віку з кращої дитячої та підліткової літератури. Щоб захід запам'ятався всім учасникам, спочатку заробляли бонуси у вигляді бубликів, а потім визначили переможця за кількістю  цих бонусів. Діти відповідали на питання, вгадували літературних героїв за описом.  В гру включилися всі: від дошкільнят до старшокласників. Перемогли учень 4-А класу школи №19 Олексій і учень 7-А класу школи№22 Владислав. Метою гри було: навчити наших юних читачів вибирати книги для читання, показати наскільки різноманітний світ літератури, підштовхнути до роздумів про прочитане. Багато в чому нам вдалося досягти поставленої мети. Багатьох учасників відразу ж зацікавило, коли відбудеться наступна гра.
Готуємось до Новорічного свята.


Початок зими не дуже балує нас пухнастим сніжком і крижаними гірками, щоб можна було досхочу пограти в сніжки та в інші зимові розваги. Урізноманітнити дитяче дозвілля взялися фахівці бібліотеки-філії. Бібліотекарі разом зі своїми активними читачами поринули в підготовку до Новорічного свята: розробку новорічних забав, виготовлення подарунків і сюрпризів. Святково прикрасили бібліотеку: на абонементі разом з новорічними прикрасами красуються листівки, якими у різні роки минулого століття вітали з святами друзів. Яскраво, по - новорічному оформлені полички дитячого та дорослого абонементу.

На грудневих зустрічах у клубі «Джерельце» діти мали можливість познайомитись з традиціями святкування Нового року в різних країнах світу. Під час новорічної вікторини відгадували казкових героїв, які з’являлися на екрані монітора. Вчились у цих героїв ввічливості, щедрості, вмінню цінувати дружбу, допомагати один одному. Не залишила байдужими читачів книжкова новорічна виставка «Зустрічаємо зиму!», на якій українські традиції святкування зимових свят були представлені в фольклорних та художніх творах, а добірка дитячих журналів розповідала про майстер-класи із виготовлення новорічних прикрас.












Але найцікавішими були репетиції новорічного сценарію, який у «Джерельці» самі учасники клубу склали, самі відбирали музичний супровід (мінусівки до кожної ролі), самі готували костюми, декорації.





Гей, ви, преславні козаченьки!
До дня Українського козацтва ми провели захід «Народ мій є ! В його гарячих жилах козацька кров пульсує і гуде!». На заході презентували книгу «Історію запорозьких козаків» Яворницького. Спочатку була бесіда, потім- віртуальна подорож в минуле, тобто перегляд презентації.


Це не перше знайомство учасників заходу з історичними дослідженнями Дмитра Яворницького. Зосереджено увагу дітей на одній зі складових таланту Яворницького- літературній творчості. Знайомство вийшло пізнавальним. Діти проявили свої знання про запорізьких козаків, повагу до героїзму предків, їхніх кращих рис характеру: добродушності, безкорисливості, товариськості, бажанні завжди прийти на допомогу. Розглядали цікаві книги про життя, звичаї та побут козацтва.




День мікрорайону.

27 вересня бібліотека №7 брала активну участь в проведенні свята Дня мікрорайону 3-ї дільниці м.Нікополя.Перед початком заходу створилася святкова атмосфера: грала музика у виконанні міського духового оркестру.Бібліотекарям вдалося створити на святі атмосферу творчості та гри.



Вони провели безпрограшну вікторину «Чи знаєш ти наше місто?» Літературна гра і вікторина запропонована для всіх бажаючих, незалежно від віку. Питання охоплювали знання з історії нашого краю.

Особливо активну участь в конкурсах брали діти. Члени клубу «Джерельце» познайомили маленьких городян з цікавими фактами з історії мікрорайону. В рамках цього конкурсу учасники перевірили свої знання про місто, в якому проживають, дізналися цікаві факти про земляків, вулиці, околиці, площі, парки Нікополя. З захопленням сприйняли виступ членів бібліотечного активу. Разом з гостями і жителями міста вони сміялися над казусами відповідей на запитання вікторини. Яких тільки нових і цікавих відомостей з історії, культури та побуту нашого народу не містилося в багатій експозиції, представленої на стендах бібліотеки. Багато народу зібралося біля книжкових виставок. Тут можна було отримати консультацію у бібліотекарів. Глядачі прийняли участь в проекті «Послання нащадкам нашого міста». Потрібно було не тільки намалювати, але і написати побажання рідному місту. Писали побажання і привітання місту юні, дорослі, люди похилого віку, однак найактивнішими «поздравляльщиками» стали діти та підлітки. Потім підводили підсумки та нагороджували переможців вікторини. Всі переможці отримали в подарунок диски з записами класичних пісенних творів. На святі звучали вірші та пісні, присвячені рідному краю. Продовжили свято майстер-класи, присвячені видам рукоділля, які проводили співробітники бібліотеки і працівники к / ц «Оберіг». Наші гості займалися виготовленням оберегів «Даруємо тепло твого дому». Завершили свято концертом. Для участі в концерті були запрошені самодіяльні артисти міста. Особливо яскраве враження залишили учасники танцювального колективу «Радість». Всі учасники свята залишилися задоволені, отримали масу нових вражень, подарунків, добре відпочили і дорослі, і діти. Необхідно відзначити, що такі заходи не тільки розвивають дитячу творчість, а й стимулюють дитяче читання.

Пошук нових форм роботи
У клубі "Джерельце"дівчата вишивають бісером. Про цей вид майстерності у нашому фонді багато цікавих книжок. Наші майстрині готують вироби для виставки по бісероплетінню та вишиванню. Бібліотекар допоможе вишивальницям вибрати узори та познайомитись з новими прийомами вишивання.

                                


Тиждень Європи

До Дня Європи, з метою розширення знань дітей та молоді про країни Європи , сприяння усвідомленню європейських цінностей в бібліотеці-філії №7 організували різноманітні заходи: низку віртуальних подорожей, виставок-подорожей, виставок-вікторин «Бібліо-стопом по Євросоюзу», конкурсів та оглядів для різнобічного вивчення історії, культури та європейських традицій.



День 1. «Анлійський понеділок »



                                    

Книжкові викладки «Ласкаво просимо до Англії». «Слідами Шекспіра, Діккенса і Гаррі Поттера». Віртуальна подорож «Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії – країна з багатою історією» . Літературний BIG BEN "Визнані світом англійські письменники" Проведено театрально-ігровий момент у клубі «Джерельце» : «Аліса - чудодійний засіб повернення в дитинство»


Чаювання Five o'clock «Чашка чаю по-англійськи» у читацькому клубі.



День 2. «Bonjour, Франція!»


Книжкові викладки «Bonjour, Франція!»,Французька література та французька мова!. Мистецтвознавчі замальовки «Художники «галантного» століття». Літературний диліжанс «З Ж. Верном і А. Дюма»


Літературна дегустація «Смак Франції» та «Французький круасан». Віртуальна подорож «Франція – свято, яке завжди з тобою»День 3."Guten Tag", Німеччина!


викладка «Guten Tag, Німеччина!». Віртуальна подорож Німеччиною. «Музичні генії Німеччини»











« Німецькі казки братів Грімм»


Німецький штрудель не бажаєте?








Фото читачеві на пам'ять "Bitte lachen!", посміхніться!»



День 4. «Viva! Італія!».










Медіа портрет «Леонардо да Вінчі». Мовні занурення для всіх бажаючих «Вивчаємо італійську». Знайомство із словниками. Слухаємо італійську музику у клубі «Діалог». Віртуальна подорож по Італії. Ми відвідали цікавий портал Італії, де познайомились з фото та відео, картами, культурою, історією гастрономією Італії.

  







День 5."Cześć", Польща - сусідка!










Літературно - інформаційний огляд «Польська література». Інтелектуальна гра-подорож у клубі «Джерельце»:«Чи знаєте ви Польщу?» Знайомство з Польщею, її традиціями та обрядами, пам’ятками культури. Шопенівські прослуховування «Варшавська мелодія»Галерея відомих людей Польщі «Відомі поляки!»

Парад літературних героїв.



Глядацька зала повна, через лічені хвилини присутні стануть свідками справжньго дива. Адже мова йде про виставу,яку покажуть читачі бібліотеки філії №7.За лаштунками теж розгортається дійство. В душі юних акторів хвилювання. Хтось хвилюється більше, хтось меньше, хтось вже грав в подібних постановках. Незалежно від віку, ділитися враженнями від часті у виставі діти починають приблизно однаково:"Спочатку було страшно, але потім все вийшло" Всі вони перемогли свої внутрішні страхи, комплекси і тепер як справжні актори виходять на сцену перед однолітками і батьками, які прийшли подивитися на своїх дітей. 



Навіть ті діти, які ніколи раніше не брали участь в нашому заході, введуть себе на сцені, як справжні зірки. Вся справа в творчій силі дитячого колективу. Театр розвиває емоційну сферу кожної дитини. Юні актори співпереживають персонажам. В той же час діти від імені літературних героїв можуть вирішити проблемні ситуації, долаючи боязкість і невпевненість в собі. Дитячий театр стає середовищем, де дитина може помилятися і виправляти помилки. Більшість дитячих літературних творів розкривають теми дружби, боротьби добра зі злом, вчать сміливості. Їх герої стають зразком для наслідування. У казках злі сили зруйновані добрими чарівниками. Не випадково є поняття «театральна педагогіка». Це шлях розвитку особистості через гру або сценічну дію. Адже найбільш ефективно навчає дітей те, що викликає у дітей інтерес.А зацікавленість у них звичайно була. Хлопчик, який зіграв роль Буратіно зізнався, що боявся не осилити текст, але мало-помалу все ж вивчив, і це підняло його самооцінку. На репетиціях, де потрібно відтворювати вивчене, розвивається дикція та навички спілкування. Тут діти вчаться чітко формулювати свої думки. Такі постановки не просто сприяють дитячому розвитку, вони розкривають творчий потенціал, таланти, які іноді потрібно просто розгледіти. 





              
Актори, які вийшли на сцену, проходили свого роду кастинг, коли брали участь в репетиціях. Керівники шукали найбільш артистичних дітей. Одним з них виявився Женя Архіпов, який зіграв роль Чіпполліно. Раніше Женя ніколи не виходила на сцену, тепер же мріє про сцену. «Репетирувати було важко, - кажуть дівчата, - нас і хвалили, і лаяли. У підсумку все вийшло, нам сподобалося грати літературних героїв ».У постановці взяли участь 25 дітей, це-бібліотечний актив. Група юних акторів-різновікова:найменшому Павлику- лише сім рочків,а найстарша Наталочка Цемох-учениця восьмого класу. Юні обдарування не просто грали свої ролі, а розучували рухи, малювали елементи реквізиту і готували костюми. В цьому році постановку покажуть на шкільній сцені. Це свого роду гастролі. Виходять діти на сцену з задоволенням. Творча дитина - це, в першу чергу, щаслива людина. А щастя дитини-це єдине свідчення правильності процесу формування особистості.

Нові полиці, нові форми роботи

Все, що зробили і роблять бібліотекарі, - це лише невелика частина втілених задумок, а попереду - пошук, терпіння, велике працелюбство і надія. Наша бібліотека є інформаційно-культурним центром, з послугами Інтернет, з багатим книжковим фондом і свіжою періодикою. У бібліотеці створено куточок «Рідний край», який познайомив читачів з краєзнавчими проблемами міста. Ми працюємо над розробками нових експозицій. До вашої уваги «Цілющі трави України»..Навіть події тридесятого королівства стають близькими і зрозумілими , якщо запропонували книжку з такої лялькової полички:







:















Для тих, хто вивчає іноземні мови, пропонуємо викладки. Для всіх бажаючих «Вчимо граючи».

Комментариев нет:

Отправить комментарий